مطالب اینترنتی
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 مفیدستان:


بزرگترین هواپیمای جهان به آسمان بازگشت


دانش > محیط زیست جهان – همشهری آنلاین:
بزرگترین هواپیمای جهان که Airlander ۱۰ نام دارد و در انگلیس توسط شرکت Hybrid Air Vehicles ساخته شده، پس از تجربه سقوط در سال گذشته مجددا به پرواز درآمد.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، سال گذشته بزرگ‌ترین هواپیمای جهان در دومین پرواز آزمایشی خود به هنگام فرود بر روی فرودگاه کاردینگتون انگلیس سقوط کرد.

طول این هواپیما ۹۲ متر، عرض آن ۴۳٫۵ متر و ارتفاع آن ۲۶ متر است و به همین دلیل با تمام هواپیماهای دنیا تفاوت داشته و بزرگ‌ترین هواپیمای جهان و یک کشتی هوایی محسوب می‌شود.

این هواپیما دارای ۴ پروانه است که دو پروانه در قسمت عقب آن و یک پروانه در قسمت جلوی سمت راست و دیگر در سمت چپ جلوی هواپیما قرار گرفته است.

Airlander 10 برخلاف دیگر هواپیماها برای پرواز به باند فرودگاه نیاز ندارد و قادر به فرود آمدن بر سطوح مختلف از جمله آب است.

این وسیله حمل‌ونقل می‌تواند تا ۱۰ تن بار و ۴۸ مسافر را در خود جای دهد و به طور مداوم به مدت ۵ روز در آسمان باشد.

این کشتی هوایی سال گذشته در یک پرواز آزمایشی در زمان فرود با نوک هواپیما بر روی زمین نشست که به دلیل سرعت و ارتفاع کم مشکل جدی برای سرنشینان آن بوجود نیامد.

Airlander 10 پس از پرواز از فرودگاه کاردینگتون در شمال لندن در ساعت ۱۷:۲۸ به وقت محلی، کمتر از ۱۸۰ دقیقه در هوا ماند و در ساعت ۲۰:۱۵ فرود آمد.

این هواپیما در طول مدت پرواز خود به جمع‌آوری داده‌های مختلف پرداخت.

نکته جالب توجه این است که این هواپیما هیبریدی است و به دلیل آلایندگی کم و نداشتن آلودگی صوتی مورد استقبال قرار گرفته است.

این اولین پرواز Airlander 10 پس از سقوط در سال گذشته بود.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب بزرگترین هواپیمای جهان به آسمان بازگشت در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :بزرگترین هواپیمای جهان به آسمان بازگشت
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%87%d9%88%d8%a7%d9%be%db%8c%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d8%a2%d8%b3%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%da%af%d8%b4/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مفیدستان:

اگر طرفدار ایده ساخت کاردستی با وسایل بازیافتی باشید، بطری شیشه‌ای یکی از وسایل مورد علاقه‌تان است. اما برای ساخت خیلی از این کاردستی‌ها مثل آویز گلدان یا چراغ تزیینی باید ابتدا شیشه را ببرید. برای اینکار به یک کاتر بطری شیشه ای نیاز دارید که در این ساختنی طرز ساختش را یاد می‌گیرید.

ساخت کاتر بطری شیشه ای بسیار ساده است و نیاز به ابزار و وسایل زیادی ندارد. ضمن اینکه برای بریدن انواع شیشه با ضخامت‌های مختلف مناسب است. می‌توانید آموزش ساخت کاتر بطری شیشه ای را در ویدیوی زیر هم ببینید:

گام اول

پایه چوبی را آماده کنید
پایه چوبی را آماده کنید

یک تکه چوب با اندازه مناسب پیدا کنید و آن را سنباده بکشید و روغن جلا بزنید.

گام دوم

دو تکه لوله پلاستیکی ببرید و روی هر کدام از آنها دو سوراخ بزرگ و دو سوراخ کوچک دریل کنید. دقت کنید که سوراخ‌های بزرگ باید روبروی سوراخ‌های کوچک باشند.

سپس محل برش لوله‌ها را سنباده بکشید تا نرم و صاف بشوند.

گام سوم

کاتر شیشه را آماده کنید
کاتر شیشه را آماده کنید

دو سوراخ روی کاتر شیشه دریل کنید و دسته آن را هم جدا کنید.

گام چهارم

یک تکه فلز شبیه چیزی که در تصویر می‌بینید، پیدا کنید (این فلز از ریل کشو جدا شده است). دو سر این فلز را با دریل سوراخ کنید. اگر خود فلز سوراخ دارد، اندازه آن را با پیچ‌هایی که دارید، تست کنید و اگر لازم بود سوراخ‌ها را بزرگ‌تر کنید.

گام پنجم

لوله‌ها و کاتر شیشه را به شکلی که در تصویر می‌بینید به تخته پیچ کنید. فاصله بین لوله‌ها را با بطری‌هایی که در خانه دارید، مشخص کنید. برای پیدا کردن جای دقیق کاتر شیشه هم بهتر است یک بطری را روی چوب بگذارید و جای کاتر را با توجه به آن تنظیم کنید. بطری را بچرخانید و ببینید کاتر روی شیشه خط انداخته یا نه. اگر خطی روی شیشه ندیدید، کاتر با شیشه تماس ندارد و باید آن را بالاتر بیاورید. اگر روی شیشه خط افتاده باشد اما براده‌های شیشه زیاد هستند، باید کاتر را پایین‌تر بیاورید. حواستان باشد موقع انجام تست فشار کافی به بطری بیاورید.

گام ششم

ریل فلزی را به پایه چوبی وصل کنید
ریل فلزی را به پایه چوبی وصل کنید

ریل کشوی فلزی را بین لوله‌های پلاستیکی وصل کنید.

گام هفتم

اگر می‌خواهید دقت کاتر بطری شیشه ای بیشتر بشود، باید یک خط کش به آن اضافه کنید. این خط کش کار بریدن بطری شیشه ای را خیلی ساده تر می‌کند. یک خط کش فلزی را درست به اندازه ریل فلزی ببرید و آن را با چسب اپوکسی روی ریل بچسبانید. چند وزنه روی خط کش بگذارید تا چسب بهتر خشک بشود.

گام هشتم

در این مرحله باید اسلاید کاتر بطری را بسازید. برای ساخت این اسلایدر به براکت L و آهنربای نئودیمیمی‌نیاز داریم. آهنرباها را داخل براکت بگذارید و رویشان را با نمد بپوشانید. اگر روی آهنرباها را با نمد نپوشانید، اعداد روی خط کش به مرور زمان محو می‌شوند!

کاتر بطری شیشه ای آماده است

طرز استفاده از کاتر بطری شیشه ای در تصاویر مشخص است. می‌توانید بطری را از سر پا پایین آن به اسلایدر بچسبانید. بعد از قرار دادن بطری داخل کاتر، محل برش را با کاتر خط بیاندازید. سپس خط برش را با شمع داغ و با یخ سرد کنید. با تکرار این فرایند، بطری از محل مورد نظرتان بریده می‌شود. دقت کنید که در حین کار با کاتر، اسلایدر نباید تکان بخورد.

تصاویر کاترهایی که می‌سازید را برای ساختنی ارسال کنید و پیشنهادتان برای بهبود کارایی کاتر را هم کامنت کنید.

منبع

خلاصه مطلب

کاتر بطری شیشه ای بسازید و بطری‌های شیشه ای را بازیافت کنید

عنوان مطلب

کاتر بطری شیشه ای بسازید و بطری‌های شیشه ای را بازیافت کنید

توضیح کوتاه

ساخت این کاتر نیاز به ابزار یا وسایل گران قیمت ندارد.

نویسنده

عاطفه اسدزاده

بیشتر بخوانید:لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب کاتر بطری شیشه ای بسازید و بطری‌های شیشه ای را بازیافت کنید در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :کاتر بطری شیشه ای بسازید و بطری‌های شیشه ای را بازیافت کنید
http://mofidestan.ir/%da%a9%d8%a7%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d8%b7%d8%b1%db%8c-%d8%b4%db%8c%d8%b4%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c%d8%af-%d9%88-%d8%a8%d8%b7%d8%b1%db%8c%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b4%db%8c/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مفیدستان:

بهترین روش برای آموزش نظم و انضباط به یک کودک نوپا چیست

باید به نظم و انضباط به عنوان بخشی از آموزش نگاه کرد نه شکلی از تنبیه کردن


فرزند شما باید یاد بگیرد چگونه با دیگران همراه شود و در امان بماند. او دانش آموز مشتاقی است اما مهم ترین درس ها (مانند سهیم شدن با دیگران، صبر، همکاری و احتیاط) چند سالی زمان می برد تا برایش جا بیفتند. به عنوان معلم اصلی فرزندتان، این وظیفه شما است که این آموزش ها را با پیگیری، صبر و دلسوزی تقویت کنید. ثبات داشتن برای بچه ها بسیار مهم است.


از تکرار کردن خودتان نترسید. شاید لازم باشد یک کودک نوپا، قبل از اینکه پیامی را بگیرد و درک کند واقعا آن را صد مرتبه بشنود. زمانی که او در مقابل خواسته ای که دارد بی ادبی و گستاخی می کند نیازی به سخنرانی ندارد. به او یک «نه» محکم بگویید و اگر دلتان خواست توضیح کوتاهی هم برایش بدهید مثلا به او بگویید «ممکن است آسیب ببینی» یا «آن یک اسباب بازی» نیست. سپس نظرش را به یک فعالیت مطلوب تر تغییر دهید. کودکان نوپا معمولا کم حوصله اند بنابر این او با پیشنهاد شما خوشحال می شود و آن کار را شروع می کند.
فرصت دادن به بچه می تواند مفید باشد. اما تعداد بسیار کمی از کودکان، تا قبل از ۳ سالگی مفهوم آن را درک می کنند. برای بچه های کوچک تر فرصت دادن یا تایم اوت دادن، گیج کننده و خسته کننده است. اگر کودکتان آنقدر بزرگ هست که معنای فرصت دادن را بفهمد، از این زمان ها، کم استفاده کنید و آنها را به ۳ دقیقه یا کمتر برسانید به اندازه ای که او بتواند خودش را کنترل کند. به جای اینکه او را به اتاقش بفرستید، او را روی یک صندلی بنشانید. چون شما نمی خواهید که او با تنبیه کردن، به اتاقش وابسته شود. بنابر این در نظر بگیرید که با او نشسته اید. او احتمالا زودتر آرام می شود و شما هم دوباره می توانید استراحت کنید.


مهم نیست که کودکتان چقدر بد رفتار می کند، اما به هر حال شما نباید از گزینه کتک زدن استفاده کنید. ضربه محکم به باسن و یا سیلی زدن به بچه باعث می شود که او ترس از پدر و مادر را یاد بگیرد. حتی اگر شما قصد صدمه زدن به فرزندتان را نداشته باشید، اما در زمان عصبانیت خیلی راحت کنترل تان را از دست می دهید. اگر شما حس می کنید که دلتان می خواهد فرزندتان را کتک بزنید، به خودتان کمی فرصت دهید تا این احساس فروکش کند.


نظم و انضباط همیشه نتیجه منفی ندارد. وقتی فهمیدید کودکتان خوب شده است به او جایزه بدهید مانند بازی کردن با اسباب بازی ها به همراه یک دوست و یا یک ظرف غذای خوشمزه! بنابر این او یاد می گیرد که برای جلب توجه شما نباید بی ادبی کند. در نهایت برای کودکان به راحتی این کار را ممکن می کنید که کار های درست را انجام دهد. برای مثال وقتی فرزندتان خسته و گرسنه است، او را به خرید های طولانی نبرید تا با چیز هایی که اجازه ندارد به آنها دست بزند محاصره نشود. اگر دنیای کودکتان با وسوسه به هم بریزد، شما تمام روز را باید صرف «نه» گفتن کنید. به او فرصت بیشتری برای بازی کردن و کشف کردن بدهید اما در عوض شانسش را برای به دردسر افتادن کاهش دهید.
ninsite.comلینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب بهترین روش برای آموزش نظم و انضباط به یک کودک نوپا چیست؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :بهترین روش برای آموزش نظم و انضباط به یک کودک نوپا چیست؟
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%86%d8%b8%d9%85-%d9%88-%d8%a7%d9%86%d8%b6%d8%a8%d8%a7%d8%b7-%d8%a8%d9%87-%db%8c%da%a9/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : نویسنده

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: ۱۲ جلب سرمایه و سرمایه گذاری راهی برای تسریع حركت اقتصاد بسوی توسعه و ایجاد اشتغال است و می تواند به عنوان اهرمی برای شتاب توسعه و رشد اقتصادی بكار گرفته شود. علاوه بر این سرمایه گذاری خارجی می تواند به اصلاح نظام مدیریتی و تبادل تجربیات اقتصادی و بكارگیری فن آوری های نوین منجر بشود. در ایران برای دستیابی به سهمی از حجم بزرگ نقل و انتقال سرمایه در جهان تاكنون تلاش های بسیاری شده و موانع بسیاری پشت سر گذاشته شده است اما هنوز سهم ایران از جذب سرمایه های جهانی اندك است. مقاله سرمایه گذاری خارجی در ایران بررسی اجمالی از روند سرمایه گذاری در ایران در چند دهه گذشته است. سرمایه را اقتصاد دانان به جیوه تشبیه می كنند كه لغزان است و با كوچك ترین تكانی جابه جا می شود یا آن را پرنده ای می پندارند كه با كوچك ترین صدای پایی می پرد و زودتر از آدمی از معركه می گریزد. این «پرنده گریز پا» امروزه سهم مهمی در اقتصاد كشورهای جهان دارد، به اقصی نقاط دنیا مهاجرت می كند وگاه گفته می شود كه سرمایه&la …

نوشته تحقیق درباره جذب سرمایه خارجی در ایران اولین بار در فایل یاب پدیدار شد.


لینک منبع و پست :تحقیق درباره جذب سرمایه خارجی در ایران
http://file-yab.ir/%d8%aa%d8%ad%d9%82%db%8c%d9%82-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%ac%d8%b0%d8%a8-%d8%b3%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%8a%d9%87-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac%d9%8a-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%8a%d8%b1%d8%a7%d9%86-3/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :